Grodzki wciąż odwleka głosowanie ws. immunitetu. Mróz: To stawia go w bardzo złym świetle

- Myślę, że panu marszałkowi powinno osobiście zależeć, żeby sprawa została rozstrzygnięta przez Senat i albo immunitet zostanie uchylony,, albo nie, jeżeli taka będzie wola senatorów. Natomiast sytuacja w której się przetrzymuje wniosek przez tyle miesięcy w bardzo złym świetle stawia pana marszałka  - powiedział senator PiS Krzysztof Mróz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, pytany o kwestię odwlekanego od 168 dni głosowania ws. immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Tomasz Grodzki wciąż unika pociągnięcia go do odpowiedzialności ws. tzw. afery kopertowej. Na portalu Niezalezna.pl zamieściliśmy licznik, który pokazuje, ile dni marszałek Grodzki odwleka głosowanie nad uchyleniem mu immunitetu w Senacie. Obecnie wskazuje on na 168 dni. 

Niespotykana sytuacja 

Zapytaliśmy senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza o to, czy jego zdaniem w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie i wniosek o uchylenie immunitetu trafi do prac w Senacie. 

- Ciężko powiedzieć, czy ta sytuacja ma szansę się zmienić. Jest to sytuacja wyjątkowa, niespotykana i trzeba tę sprawę rozstrzygnąć. Senatorowie powinni móc się na ten temat wypowiedzieć zgodnie z procedurą 

- powiedział polityk.

- Nie wiem dlaczego tyle to trwa. Myślę, że panu marszałkowi powinno osobiście zależeć, żeby sprawa została rozstrzygnięta przez Senat i albo immunitet zostanie uchylony, albo nie, jeżeli taka będzie wola senatorów. Natomiast sytuacja w której się przetrzymuje wniosek przez tyle miesięcy w bardzo złym świetle stawia pana marszałka 

- zaznaczył Krzysztof Mróz. 

Wniosek prokuratury

O uchylenie immunitetu marszałka Senatu zawnioskowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie już 22 marca. - Prokuratura zamierza postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 roku. Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1500 do 7000 zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej - przekazano wówczas.

 

 


Źródło: Niezalezna.pl

#Senat #Tomasz Grodzki #Krzysztof Mróz

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo