Zakopane: konserwator zabytków złożyła rezygnację

Miejska konserwator zabytków w Zakopanem, Natalia Skiepko, złożyła rezygnację – podała „Gazeta Krakowska”. W związku z tym Urząd Miasta Zakopane ogłosił konkurs na to stanowisko. Kandydatury można nadsyłać do 13 września.

Ed88, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Natalia Skiepko była miejskim konserwatorem zabytków w Zakopanem od sześciu lat. Jak tłumaczyła, odejście rozważała już od dwóch lat i decyzja ta nie ma związku z planami odwołania wojewódzkiej konserwator zabytków Moniki Bogdanowskiej. Skiepko chce się zająć pracą naukową. „Dobrze mi się współpracowało z władzami Zakopanego, z wojewódzką konserwator zabytków, jak również z delegaturą urzędu ochrony zabytków w Nowym Targu” – powiedziała cytowana przez „Gazetę Krakowską”.

Skiepko ma pełnić funkcję do końca września, chyba że Urząd Miasta Zakopane wyłoni wcześniej osobę na jej miejsce. Do konkursu, ogłoszonego przez miasto, kandydatury można zgłaszać do 13 września.

Sprawa zbiega się w czasie z zapowiedziami odwołania ze stanowiska małopolskiej konserwator zabytków. W tym tygodniu biuro ministerstwa kultury poinformowało, że do resortu wpłynął wniosek o odwołanie Moniki Bogdanowskiej. Wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wysłał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wojewoda nie chciał jednak podać powodów. Według nieoficjalnych ustaleń, wojewoda nie kwestionuje wiedzy merytorycznej Bogdanowskiej, ale ma zastrzeżenia do sposobu działania Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie.

 

 Źródło: Gazeta Krakowska, niezalezna.pl

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo