Staszewski nie odpuszcza. Najpierw wyśmiewał za orientację seksualną, teraz... żąda dymisji

Aktywista LGBT Bart Staszewski nie daje za wygraną. Wczoraj stwierdził, że nowego rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych trzeba wyśmiewać za orientację seksualną, a dziś wezwał go... do dymisji. Polski rząd nazwał "homofobicznym".

Bart Staszewski
facebook.com/bartstaszewski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że od 1 września rzecznikiem prasowym resortu został Łukasz Jasina. Do tej nominacji odniósł się Bart Staszewski - aktywista, znany z akcji wieszania fałszywych znaków przy nazwach miejscowości z hasłem "Strefa wolna od LGBT". 

Jak informowaliśmy w Niezalezna.pl, Staszewski, odnosząc się do nominacji Jasiny, odniósł się do absolutnie prywatnych kwestii, sugerując, że nowy rzecznik MSZ jest homoseksualistą. Z wpisu wynika, że jeżeli nowy rzecznik MSZ jest gejem, to - według Staszewskiego - należy go za to wyśmiewać.

Dyskryminujący i homofobiczny wpis Staszewskiego został krytycznie odebrany przez internautów: 

Dziś Staszewski posunął się krok dalej: wezwał nowego rzecznika MSZ do... dymisji z pełnionej funkcji i to "już w poniedziałek". -Trzymam za niego kciuki - napisał aktywista. 

W kolejnym wpisie, w języku angielskim, Staszewski nazwał polski rząd "homofobicznym". Choć wczoraj on sam twierdził, że należy wyśmiewać rzecznika MSZ ze względu na orientację seksualną. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Łukasz Jasina #Bart Staszewski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo