Morawiecki: to bezprecedensowe środki na służbę zdrowia

- W ramach Polskiego Ładu przeznaczamy bezprecedensowe środki na służbę zdrowia, już w najbliższych latach będzie to 6 proc. PKB; to miliardy złotych - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.

Kancelaria Premiera

Szef rządu podkreślał, że Górnośląskie Centrum Medyczne jest jednym z wiodących w kraju ośrodków medycznych, który zasługuje na inwestycje.

Wskazał, że w ramach Polskiego Ładu "przeznaczamy bezprecedensowe środki na służbę zdrowia". Wskazał, że w najbliższych latach będzie to 6 proc. PKB. Przypomniał jednocześnie, że kilka lat temu było to tylko 4,4-4,5 proc. PKB.

"A więc znacząco więcej również w proporcji do PKB, nie tylko w wartościach bezwzględnych" - mówił.

Jak podkreślił, są to miliardy złotych, które z punktu widzenia pacjentów, Polaków "dopiero wtedy są istotne, kiedy odczuwalne są poprzez zmniejszenie kolejek do specjalistów, poprzez bardzo dobry, najwyższej klasy sprzęt medyczny".

"Ale także poprzez nowe inwestycje w całą infrastrukturę szpitalną" - zaznaczył. Dodał, że właśnie o tej kwestii rozmawiano z kierownictwem Górnośląskiego Centrum Medycznego.

"Uzgodniliśmy kroki inwestycyjne, które zbudują jeszcze większe kompetencje, jeszcze większą kompleksowość, a zarazem będą służyły pacjentom, Polakom, na pewno z całego Górnego Śląska"

- mówił. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo