Homofobiczny wpis... aktywisty LGBT Staszewskiego. Ordo Iuris zawiadomi Fundację Obamy

Aktywista Bart Staszewski, który jest rzekomo obrońcą środowiska LGBT, zamieścił homofobiczny wpis na Twitterze. Stwierdził, że jeżeli nowy rzecznik MSZ jest homoseksualistą, to należy go za to wyśmiewać. - Niezłe. Staszewski właśnie udowadnia, ze LGBT w wydaniu postępowej lewicy jest ideologią - piszą internauci. Tymczasem, Ordo Iuris zamierza zawiadomić Fundację Obamy, z którą współpracuje Staszewski. Ujawnianie orientacji seksualnej pracownika resortu spraw zagranicznych uznano za skandaliczne.

Bart Staszewski
By PullBear - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88075726

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że od 1 września rzecznikiem prasowym resortu został Łukasz Jasina. Tak przedstawiono go na oficjalnej stronie ministerstwa:

Łukasz Jasina jest polskim historykiem, dziennikarzem, prawnikiem, filmoznawcą, analitykiem, komentatorem radiowym i telewizyjnym. Ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy pt. Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku. Był pracownikiem m.in: Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Dość nieoczekiwanie, do tej nominacji odniósł się Bart Staszewski - aktywista, znany z akcji wieszania fałszywych znaków przy nazwach miejscowości. Staszewski jeździł po kraju i publikował zdjęcia tablic z napisem "Strefa wolna od LGBT". Jego akcja zyskała taki zasięg, że uznawano ją za prawdziwą nawet na unijnych korytarzach. Niedawno sąd zdecydował, iż aktywista będzie musiał umieścić na swoich stronach oświadczenie o toczącym się postępowaniu sądowym przeciwko niemu - z powództwa gminy Niebylec. Sąd oddalił zażalenie Staszewskiego w tej sprawie.

Staszewski, odnosząc się do nominacji Jasiny, odniósł się do absolutnie prywatnych kwestii, sugerując, że nowy rzecznik MSZ jest homoseksualistą. Z wpisu wynika, że jeżeli nowy rzecznik MSZ jest gejem, to - według Staszewskiego - należy go za to wyśmiewać.

Homofobiczny wpis Staszewskiego

Post, jaki dodał w mediach społecznościowych aktywista, został odebrany jako skrajnie homofobiczny. Internauci zwracają uwagę, że to dowód na to, iż "nie liczy się orientacja, ale to czy jesteś wyznawcą" ideologii LGBT. 

Ordo Iuris zawiadomi Fundację Obamy

Adwokat Bartosz Lewandowski poinformował na Twitterze, że w związku z homofobicznym wpisem Barta Staszewskiego, zawiadomiona zostanie Fundacja Baracka Obamy. Staszewski, jak informowano w ubiegłym roku, znalazł się w gronie 34 osób z Europy, które biorą udział w programie "Liderzy" obsługiwanym przez tę fundację. 

- W związku z niedopuszczalnym ujawnieniem przez Barta Staszewskiego orientacji seksualnej Łukasza Jasiny i nawoływaniem do jego wyśmiewania z uwagi na poglądy, Ordo Iuris zawiadomi o tym Fundację Obamy, pytając czy tego rodzaju zachowanie stypendysty jest zgodne z misją i celami fundacji

- napisał mecenas Lewandowski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Bart Staszewski #homofobia #LGBT

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo