Sobotni poranek przyniesie niższe temperatury. Ile wskażą termometry?

- Pogoda w nocy z piątku na sobotę będzie na ogół bez zachmurzeń i deszczu. Sobotni ranek przywita nas temperaturami na poziomie od 10 do 14 stopni - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

pixabay

Według przewidywań IMGW pogoda w sobotni poranek będzie kontynuacją warunków z piątku, choć z temperaturami niższymi o kilka stopni Celsjusza. Jak powiedział PAP dyżurny synoptyk IMGW Szymon Ogórek, ranek będzie chłodny, ale suchy.

- Około godziny ósmej rano można spodziewać się temperatur na poziomie 10 stopni na północno-wschodniej części kraju do około 14 stopni na zachodzie. Będzie pogodnie, tylko na wschodzie i na południu Polski możliwe spodziewane jest nieco większe zachmurzenie, choć szansa na deszcz z tych chmur jest minimalna. W ciągu dnia temperatura będzie wzrastać, jednak maksymalnie termometry wskażą od 15-16 stopni na północnym wschodzie do około 20 stopni na południowym zachodzie i zachodzie kraju, więc kilka stopni mniej niż miało to miejsce w piątek

- wyjaśnia synoptyk.

Do końca dnia specjaliści przewidują bardzo stabilną pogodę - z niezbyt wysokimi temperaturami i bez zjawisk pogodowych powodujących zagrożenia dla mieszkańców kraju, takich jak silne wiatry, burze czy deszcze.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #pogoda

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo