Ograniczenia dla niezaszczepionych? Gawkowski: Tak. „Jak będzie trzeba, wesprę ministra Niedzielskiego”

Krzysztof Gawkowski powiedział dziś, że ci, którzy się nie zaszczepili, powinni mieć jakieś ograniczenia np. takie, że nie będą mogli pójść do kina. – Jestem głęboko przekonany, że ludzie, którzy się nie szczepią, działają wbrew interesowi społecznemu – dodał poseł Lewicy.

Krzysztof Gawkowski
Tomasz Hamrat

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 18,8 mln osób – wynika z danych na stronach rządowych.

Krzysztof Gawkowski zapytany o to, czy powinny być wprowadzone ograniczenia dla osób niezaszczepionych potwierdził. Tłumaczył, że nie byłby to przejaw dyskryminacji.

Może panią zaskoczę, ale uważam, że tak. Jestem głęboko przekonany, że ludzie, którzy się nie szczepią działają wbrew interesowi społecznemu. To znaczy szczepienie powinno dzisiaj być takim logicznym obowiązkiem każdego, który chce dbać o zdrowie bliskich, rodziny i tych, których nie zna, ale spotyka ich na ulicy

– powiedział poseł w Radiu Zet.

Polityk zaznaczył, też:

Jeśli przyjdzie stan lockdownu, to wesprę to, co mówił minister Niedzielski, że powinny być ograniczenia dla niezaszczepionych.

Szef klubu Nowej Lewicy mówił o ograniczeniach dla niezaszczepionych osób.

Wsparcie dla rządu

"Powinni mieć ograniczenia np. takie, że nie będą mogli pójść do kina, restauracji czy hotelu. Nie uważam, że to dyskryminacja. Każdy ma wybór. Jeśli nie chcesz korzystać z pewnych radości życia… "- dodał.

Polityk powiedział, że nie popiera apelu Konfederacji dotyczącego odwołania prof. Horbana. „ Mam wiele zastrzeżeń do rządu, ale pan profesor, co by nie mówić, stara się przynajmniej być jakąś busolą, mówić cokolwiek, co będzie dawało poczucie bezpieczeństwa” – powiedział.

Akurat w kwestii walki z pandemią rząd trzeba wspierać, tylko mądrze

– podkreślił.

- Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte - powiedział we środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że osoby zaszczepione nie mogą ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych.

Dziś minister Michał Dworczyk zapewnił: „nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw Covid-19”.

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, Radio Zet

#koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo