Komisja Europejska przeciąga negocjacje z Polską. Co robi Tusk? Atakuje... Jarosława Kaczyńskiego

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk winą za opieszałość unijnych polityków, którzy przeciągają negocjacje w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, obarczył... Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Według niektórych mediów cytujących unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego miał on powiedzieć podczas posiedzenia komisji ekonomiczno-budżetowej Parlamentu Europejskiego, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

Wieść, że unijni politycy wstrzymują wypłatę środków dla Polski, szybko rozeszła się w mediach. W końcu odniósł się do niej Donald Tusk. Czy stanął w obronie Polski? Ależ skąd... Zaatakował Jarosława Kaczyńskiego, oskarżając go o "wyrządzanie dramatycznych szkód". 

Słowa Tuska szybko doczekały się riposty. 

- Szybka reakcja Donalda Tuska wskazuje na to, że mechanizm warunkowości już działa. UE zdecydowała się zawiesić Polsce fundusze, a taki zapewne był warunek jego powrotu do polskiej polityki

- wskazał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

- Unia Europejska, a tak naprawdę Berlin, mówią nam wszystkim: będziemy tak długo blokować Wam pieniądze i uprzykrzać Wam życie, jak długo do władzy w Polsce, nie wróci nasz człowiek, to znaczy Donald Tusk

- dodał europoseł Patryk Jaki. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Komisja Europejska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo