Sprzedadzą zebrane książki, by wspierać dzieci

Bielska Fundacja Arka sprzeda książki, który zebrała wśród bielszczan, a za zebrane pieniądze wesprze podopiecznych domów dziecka finansując m.in. wyjścia do kina. Prezes fundacji, Wojciech Owczarz podał, że na sprzedaż trafi tym razem ponad 5 tys. książek.

pixabay

„Mamy mnóstwo książek, które otrzymaliśmy od uczestników akcji. Pomyśleliśmy, by tym razem kiermasz w bielskim centrum handlowym Sfera trwał nie jeden, a dwa dni – w piątek i sobotę. (...) W tym roku kupiliśmy już ponad 1 tys. biletów do kina dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych i organizacji społecznych”

– powiedział Wojciech Owczarz.

Prezes fundacji podkreślił, że akcja łączy w sobie ochronę środowiska, ponieważ woluminy otrzymują swego rodzaju „drugie życie”, z edukacją kulturalną i promocją czytelnictwa oraz pomocą społeczną. Arka – dzięki dotychczasowym kiermaszom – pomogła już ponad 5,3 tys. dzieciom.

W piątek i sobotę miłośnicy książek będą mieli kolejną okazję do nabycia woluminów po okazyjnych cenach. „Niektóre kosztują 1-2 zł” – dodał Owczarz.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo