Czwartek z Gazetą Polską Codziennie

Za nami rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, a na naszej wschodniej granicy wciąż Putin z Łukaszenką nie przestają prowokować Polski. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, Rosjanie przy granicy z Polską zainstalowali rakiety mogące razić Warszawę. W czwartkowej GPC znajdą Państwo szczegóły tych wydarzeń, a także rozmowę ze Stanisławem Żarynem, rzecznikiem koordynatora służb specjalnych.

- W  najbliższych tygodniach zapewne presja migracyjna na Polskę będzie większa, spodziewam się także kolejnych ataków propagandowych, prowokacji granicznych, militarnych. Okazją do takich działań będą ćwiczenia wojskowe Zapad 2021, które 10 września przejdą do tzw. fazy aktywnej

– mówi m.in. Żaryn, który wyjaśnia także mechanizmy rosyjsko – białoruskiej prowokoacji. Tymczasem, jak informujemy w GPC, do grona prowokatorów na granicy znów dołączy Bartosz Kramek.

Trzynaścioro sprawców niszczenia zasieków budowanych na naszej granicy z Białorusią jest już na wolności. Wśród zwolnionych z aresztu jest właśnie Kramek, który zaraz po wyjściu z budynku sądu zapowiedział dalszą walkę z rządem polskim i kolejne „akcje” na granicy.

Okazuje się, że inicjatywa Trzaskowskiego Campus Polska Przyszłości przyciąga często niespodziewanych gości. Ostatniego dnia wydarzenia do grona takich prelegentów, jak: Dariusz Joński, Michał Szczerba, Klaudia Jachira, Adam Michnik czy Leszek Balcerowicz, dołączył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dosadnie na Twitterze skomentował to Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej”: „Zastanawiam się, czy Kosiniak- -Kamysz jedzie na Campus pomóc Nitrasowi odcinać katolików, Grodzkiemu zamykać szpitale na prowincji, czy Balcerowiczowi likwidować rodzinne gospodarstwa rolne?”. 

Za nami wakacje. Dobrą informacją jest, że już ponad miliard złotych dotarło na konta rodziców z rządowego programu Dobry Start. Wakacje pokazały sukces innego pomysłu rządu – bonu turystycznego, który został aktywowany przez miliony Polaków.

W czwartek nie zbraknie emocji sportowych. Polska reprezentacja piłkarska gra na Narodowym z Albanią. Jeśli chcieliby Państwo czegoś więcej dowiedzieć się o Albanii i Albańczykach polecam reportaż z tego kraju „Kręta droga do raju”. Zachęcam do lektury!

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo