Talibowie zorganizowali paradę. Z amerykańskim sprzętem - latał nawet Black Hawk!

W afgańskim Kandaharze odbyła się dziś parada wojskowa - relacjonuje agencja AFP. Bojownicy prezentowali... amerykańską broń przejętą od wojska upadłego prozachodniego rządu i sił USA. Latał nawet śmigłowiec Black Hawk!

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com @Natsecjeff

W długim szeregu przejechały samochody opancerzone Humvee i inne pojazdy, które niegdyś służyły siłom NATO, USA i afgańskiego rządu, na wielu z nich powiewały biało-czarne flagi talibów.

W kulminacyjnym momencie parady bojownicy zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną na stadionie krykietowym publicznością, wśród której byli talibscy przywódcy.

Według plotek na stadionie miał się pojawić przywódca talibów Hajbatullah Ahundzadeh, który nigdy wcześniej nie występował publicznie - informuje agencja. Dodaje, że te doniesienia się nie potwierdziły, a do zgromadzonego tłumu przemówił nowo mianowany talibski gubernator prowincji.

W powietrzu można było zobaczyć co najmniej jeden śmigłowiec Black Hawk! I to nie pierwszy raz, bo już dwa dni temu pojawiły się głosy, że talibowie używają zostawionych przez USA śmigłowców. 

Kandahar, drugie pod względem ludności miasto Afganistanu, jest kolebką ruchu talibów. To z niego wyruszyli bojownicy, którzy w 1996 r. podbili cały Afganistan i rządzili nim do czasów amerykańskiej inwazji w 2001 r. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Afganistan #talibowie

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo