Jak bardzo potrzebne jest nawadnianie skóry?

Lato jest szczególnie wymagającym okresem w roku dla cery. Nie tylko musi się ona zmagać w tym czasie z intensywną ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB, ale też mierzyć się z wysokimi temperaturami i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mogą one doprowadzić do pojawienia się różnego rodzaju problemów z cerą, na przykład może dojść do jej nadmiernego wysuszenia. 

Zdjęcie autorstwa Pikx By Panther z Pexels

Odpowiednie nawodnienie skóry jest kluczowe dla jej pięknego, młodzieńczego, zdrowego wyglądu. Właśnie dlatego tak ważne jest utrzymywanie prawidłowego poziomu wody zamkniętej w jej warstwach. Warto w tym miejscu podkreślić, że nawodnienie i nawilżenie nie są w tym przypadku synonimami. Pierwsze wiąże się z uzupełnianiem i utrzymaniem wilgoci w samej strukturze skóry. Działanie takie wykazują składniki higroskopijne. Wnikają one głęboko w warstwy cery, przyciągają cząsteczki wilgoci i skutecznie je zatrzymują. Skóra wymagająca nawodnienia jest stale sucha, spięta pomimo natłuszczania i stosowania kosmetyków nawilżających. W takiej sytuacji ratunku można upatrywać w zabiegach pielęgnacyjnych o intensywnym działaniu.

Przesuszona po lecie skóra szczególnie może wymagać dodatkowego nawodnienia. Jeśli jest ona mało elastyczna, matowa, szorstka i zaczyna się miejscami łuszczyć, warto sięgnąć w pielęgnacji nie tylko po odpowiednio dobrane kosmetyki, ale i profesjonalne uzupełnienie w postaci gabinetowego wsparcia. Skóra, która narażona jest na długotrwałe braki w nawodnieniu i przesuszanie, szybciej zaczyna zdradzać widoczne oznaki starzenia – staje się szara, brak jej witalności, wyraźniej rysują się na niej zmarszczki. Rozwiązaniem problemu będzie profesjonalny, specjalistyczny zabieg pielęgnacyjny dedykowany walce z odwodnieniem cery jak AQUA IDEALINE.

NAWADNIAJĄCY ZABIEG PROBIOTYCZNY

Stworzony został z myślą o potrzebach cery suchej i wrażliwej wymagającej intensywnego nawodnienia. Można po niego sięgać bez względu na wiek. Jego stosowanie ma na celu przywrócenie skórze optymalnego nawilżenia, a co za tym idzie nadanie jej młodzieńczej gładkości. Za takie działanie odpowiada innowacyjne połączenie składników stosowanych w jego trakcie – probiotyku i kwasu poliglutaminowego (γ-PGA) zamkniętego w mezosferach. Tworzy ono innowacyjny hybrydowy system dogłębnego nawilżania o unikalnej technologii transportu przeznaskórkowego. W porównaniu z kwasem hialuronowym wykazuje aż 4-krotnie większą zdolność do wiązania cząsteczek wody!
AQUA IDEALINE wzmacnia odporność cery na działanie czynników zewnątrzpochodnych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra od razu staje się wygładzona i dogłębnie nawodniona.
Zabieg wykonywać można w oparciu o trzy różne technologie Hi-Tech, dobierane w zależności od wskazań: sonoforezę, mezoterapię bezigłową, infuzję tlenową.

Efekty zabiegu AQUA IDEALINE widoczne już po jednym zabiegu:

•    intensywnie nawilżona skóra – 100%
•    wygładzona skóra – 100%
•    zdrowiej wyglądająca skóra – 100%
•    wyrównany koloryt cery – 100%
•    zmniejszenie widoczności drobnych linii i zmarszczek – 67%
•    wyraźne odświeżenie i poczucie orzeźwienia skóry

 

Źródło: lifestyle.newseria.pl, niezalezna.pl

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo