Jak wygląda pielęgnacja kwasami przez cały rok

Skąd wziął się mit o niestosowaniu kwasów latem? Prawdopodobnie powstał w czasach, kiedy wysoko stężone kwasy stosowano wyłącznie w pielęgnacji gabinetowej. Powodowały one głębokie złuszczanie naskórka, które było niewskazane podczas wysokich temperatur. Dodatkowo świadomość na temat stosowania SPF pozostawiała wiele do życzenia Teraz wiemy, że produkt z wysoką ochroną przeciwsłoneczną to #musthave w kosmetyczce. Filtry należy używać każdego dnia bez względu na porę roku. 

Zdjęcie autorstwa Grisha Chernigowsky z Pexels

Obecnie na rynku zaczęły pojawiać się również kwasy, które bezpiecznie można stosować podczas codziennej pielęgnacji domowej oraz w czasie letnich miesięcy [np. kwas ferulowy, azelainowy, laktobionowy i migdałowy]. Zauważono też, że skuteczność preparatu nie zależy od wysokiego stężenia - co to znaczy? To, że niekoniecznie przy każdym problemie skórnym należy wywołać efekt złuszczania.

To właśnie te mity sprawiły, że zastanawiasz się czy kosmetyków z kwasami można używać latem. Oczywiście, że można! Obecnie na rynku możesz znaleźć bezpieczne rodzaje i stężenia kwasów, które używane są do produkcji kosmetyków. Wystarczy, że przy wyborze i aplikacji danego produktu zwrócisz uwagę na kilka szczegółów. 

Podczas letnich miesięcy wybieraj niższe stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji domowej. 
Stosuj kosmetyki, po których nie występuje u Ciebie widoczne złuszczanie naskórka. 
Ulubiony kosmetyk z kwasem aplikuj podczas wieczornej pielęgnacji. 
Pamiętaj o kremie z ochroną UVA i UVB oraz używaj ich w ciągu dnia.

Kombinacjea 7 rodzajów bezpiecznych również latem kwasów AHA (naturalnych: hibiskusowego, szikimowego oraz organicznych: mlekowego, glikolowego, winowego, cytrynowego, jabłkowego) ze złuszczającymi ekstraktami, zapewnia szersze spektrum działania niż pielęgnacja wysokim stężeniem pojedynczego kwasu. Alfa-hydroksykwasy rozluźniają połączenia między obumarłymi komórkami naskórka (korneocytami) ułatwiając eksfoliację oraz stymulują̨ skórę̨ do odnowy i regeneracji.

 

Źródło: lifestyle.newseria.pl, niezalezna.pl

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo