Robert Lewandowski odpowiedział na pytanie o opaskę w barwach LGBT i wywołał burzę

Robert Lewandowski na konferencji prasowej został zapytany o to czy wystąpiłby w tęczowej opasce. Odpowiedź kapitana Biało-czerwonych wywołała burzę w internecie.

fot. facebook.com/rl9official

Tematy związane z LGBT nie bez przyczyny wywołują olbrzymie emocje. Robert Lewandowski został na konferencji prasowej przed meczem z Albanią zapytany, czy wystąpiłby w reprezentacji Polski w tęczowej opasce kapitana. Piłkarz udzielił stonowanej odpowiedzi, ale patrząc na reakcje w internecie można dojść do wniosku, że czego by nie powiedział to medialna burza była nieunikniona. Lewandowski mógł tylko wybrać, której stronie się narazi.

Wiem, że po wystąpieniu Manuela Neuera w takiej opasce, niektórzy mieli jakieś „ale", nie wiem dokładnie o co chodziło. Myślę, że ja nie miałbym z tym problemu. Każdy z nas jest człowiekiem, ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać. Myślę, że nie miałbym z tym większego problemu

- tłumaczył Lewandowski zapytany o tęczową opaskę.

Kto miesza politykę do sportu

Oczywiście wypowiedź najlepszego napastnika świata wywołała od razu żywiołową dyskusję. Można odnieść wrażenie, że osoby które gorąco krytykowały Lewandowskiego, gdy nie tak dawno odbierał wysokie odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy, tym razem były zachwycone słysząc słowa sportowca.

Lewandowski mógł się czuć zaskoczony pytaniem dziennikarza. Polska reprezentacja szykuje się do ważnych meczów w eliminacjach mistrzostw świata. Od wyników spotkań z Albanią, San Marino i Anglią zależy czy Biało-czerwoni zachowają szansę na występ na mundialu, ale dla niektórych ważniejsza w tym momencie od kwestii sportowych była chyba nagonka medialna.

 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #piłka nożna #LGBT

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo