Przywitaj wtorek z Gazetą Polską Codziennie

Przyjęcie przez podkomisję smoleńską raportu końcowego w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r., stan klęski żywiołowej w Stanach Zjednoczonych, a także antypolska operacja Bartosza Kramka na granicy polsko-białoruskiej – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie opisaliśmy we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie.

10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia podkomisja smoleńska przyjęła raport końcowy w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r. Przygotowany dokument podpisali wszyscy obecni na posiedzeniu. „Raport jest podsumowaniem prac podkomisji smoleńskiej i zebraniem tez wszystkich opublikowanych przez nią dotąd materiałów. Zawiera także nowe ustalenia będące potwierdzeniem podstawowych tez raportu technicznego opublikowanego w 2018 r.” - pisze Jan Przemyłski, który sprawdzał na co w związku z raportem liczą rodziny ofiar.

- Część z dowodów niestety przepadła już bezpowrotnie. Na pewno będzie coraz trudniej dociec prawdy, chyba że się coś na Kremlu oraz w Waszyngtonie zmieni i otwarte zostaną archiwa – mówi nam poseł Jacek Świat, mąż Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie. Polityk wierzy jednak, iż badania, które prowadziła podkomisja smoleńska, znacząco przybliżą nas do prawdy o tragicznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r.

W najbliższej „Codziennej” nie zabraknie też informacji z granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna zatrzymała 13 osób, które niszczyły tam zapory techniczne . Wśród tej grupy jest m.in. Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog, znany z nawoływań do działań destabilizujących sytuację w kraju. – Z tych zawiadomień, które dostaliśmy, wynika, że mamy do czynienia z przestępstwem – poinformował podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Wtorkowa GPC zajrzy też za ocean. W niedzielę huragan „Ida” dotarł do Luizjany. W mediach społecznościowych zaroiło się od dramatycznych nagrań, wiadomo też już o co najmniej jednej ofierze śmiertelnej. Prezydent Joe Biden ogłosił stan klęski żywiołowej.

Nie zapominamy też o pandemii, która wcale nie odpuszcza. W kolejnych europejskich krajach systematycznie zwiększa się liczba zakażeń koronawirusem. Coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące zwiększania się liczby zakażeń dochodzą z Niemiec. Czy czwarta fala uderzy z całą mocą również w nasz kraj? O tym, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszam do lektury.

 

Źródło: niezalezna.pl

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo