Kluby Gazety Polskiej w liście do prezes TK: Konstytucja jest nadrzędnym prawem w Polsce!

Środowisko Klubów Gazety Polskiej skierowało pismo do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Pod dokumentem podpisali się Ryszard Kapuściński, Adam Borowski i Paweł Piekarczyk. - Suwerenność Polski jest dla nas wszystkich naczelną wartością, a Konstytucja RP przyjęta w 1997 roku tę suwerenność gwarantuje - napisali klubowicze.

Zdjęcie ilustracyjne
Piotr Galant/Gazeta Polska

- Zwracamy się do Pani Prezes, a za Pani pośrednictwem do wszystkich Sędziów Trybunału Konstytucyjnego w imieniu członków Klubów „Gazety Polskiej” – jednego z największych ruchów społecznych w Polsce

- podkreślili autorzy listu. 

W tych dniach Trybunał Konstytucyjny będzie odpowiadał na fundamentalne pytanie o relację pomiędzy Konstytucją RP, a prawem europejskim. Pismem do Pani Prezes chcieliśmy wyrazić nasze poparcie dla Konstytucji RP i uznania jej nadrzędności w Polsce. Konstytucja RP w Polsce została uchwalona w ogólnokrajowym referendum i wprost stanowi, że to właśnie Konstytucja RP jest nadrzędnym prawem w Polsce. Warto w tym miejscu przypomnieć, że znaczna część naszego środowiska w 1997 roku opowiadała się przeciwko proponowanemu projektowi, wspierając między innymi Obywatelski Projekt przedstawiony przez NSZZ „Solidarność”, a więc nasze dzisiejsze wystąpienie świadczy o tym, że zaakceptowaliśmy demokratycznie podjętą decyzję Polaków. Suwerenność Polski jest dla nas wszystkich naczelną wartością, a Konstytucja RP przyjęta w 1997 roku tę suwerenność gwarantuje.

Kluby Gazety Polskiej zwróciły uwagę na fakt, iż Unia Europejska sprzed 17 laty, do której wstępowała Polska, opierała się na zupełnie innych wartościach, niż obecnie. Nie zmienia się za to przywiązanie klubowiczów do najważniejszych wartości. 

- Swoje poparcie dla Konstytucji RP jako nadrzędnego prawa w Rzeczypospolitej Polskiej nasze środowisko wyrażało wielokrotnie zarówno podczas kolejnych Zjazdów Klubów „Gazety Polskiej”, jak i podczas organizowanych przez nas publicznych demonstracji, czy poprzez współuczestnictwo naszych członków i sympatyków w wielu akcjach i demonstracjach organizowanych przez inne środowiska patriotyczne, którym droga jest suwerenność Polski 

- napisano w liście. Padła też zapowiedź:

Nie ustaniemy w walce o utrzymanie i umacnianie naszej suwerenności.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Kluby Gazety Polskiej #Trybunał Konstytucyjny

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo