Koniec wakacji, uczniowie wracają do klas. Prezydent: Nie przewiduje się lockdownu szkolnego

Jak będzie wyglądała nauka od 1 września? Andrzej Duda jest już po spotkaniu Rady Gabinetowej dot. przygotowań szkół na kolejną falę koronawirusa. - Rok szkolny rozpoczyna się normalnie - powiedział prezydent podczas swojego wystąpienia.

Andrzej Duda
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że otrzymał ze strony rządu pełną informację dotyczącą przygotowania szkół do nowego roku szkolnego.

- Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze

 - oświadczył prezydent.

Oczywiście - zaznaczył - szkoły zostały dodatkowo wyposażone w infrastrukturę zabezpieczającą. "Są szkołom przekazywane specjalne dystrybutory płynu odkażającego, które zawierają także i termometr" - mówił Andrzej Duda. Dodał też, że szkoły otrzymują maseczki oraz rękawice.

- W szkołach to podstawowe zabezpieczenie będzie - zapewnił prezydent.

Maseczki obowiązkowe na przerwach

Jak dodał obowiązkowe maseczki w częściach wspólnych, w czasie przerw, to wynik tego, że niemożliwe jest w praktyce utrzymanie w tych miejscach dystansu społecznego.

- Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie

- mówił prezydent.

Podkreślił, że realizowany jest Narodowy Program Szczepień i prawie 19 mln Polaków jest w pełni zaszczepionych i zachęcał pozostałych do szczepienia się. Przypomniał, że nie są planowane obowiązkowe szczepienia i sam deklarował, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień.

Prezydent poinformował, że w pierwszym tygodniu roku szkolnego będzie prowadzona akcja informacyjna, w drugim tygodniu rodzice będą mogli złożyć deklarację o zaszczepieniu dziecka, a same szczepienia będą prowadzone od trzeciego tygodnia w zależności od liczby zainteresowanych - w szkołach lub wskazanych ośrodkach.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #rok szkolny

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo