W Krynicy-Zdroju rusza najbardziej prestiżowe forum cyberbezpieczeństwa. Wśród gości m.in. prezydent Andrzej Duda

W dniach 1-3 września w Krynicy-Zdroju odbędzie się konferencja CYBERSEC CEE Region&Cities, poświęcona współpracy w sferze cyberbezpieczeństwa, rozwojowi technologii oraz opracowaniu skutecznych narzędzi do zwalczenia cyberprzestępczości. Wśród gości znajdą się m.in. prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele NATO i UE oraz eksperci z całego świata. W tych dniach odbędzie się ok. 60 wystąpień, paneli i dyskusji.

zdj. ilustracyjne / typographyimages; pixabay.com / Creative Commons CC0

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową, opartą na bezpieczeństwie i wartościach. Dlatego powstał CYBERSEC CEE Regions&Cities. Jako jedna z najbardziej wpływowych konferencji w Europie, jej misją jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Specjalnie dla portalu Niezależna.pl Ewelina Kasprzyk z Instytutu Kościuszki, organizatora wydarzenia, opowiada, co czeka nas w Krynicy-Zdroju, która na trzy dni stanie się cyfrową stolicą Polski.

 

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną cztery ścieżki tematyczne: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej (PL) i Krynica Goes Digital

 

– mówi Ewelina Kasprzyk.

 

 

Wśród naszych gości będą m.in. Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi, David van Weel, asystent Sekretarza Generalnego NATO ds. nowych zagrożeń bezpieczeństwa, przedstawiciele państw regionu Trójmorza, przedstawiciele rządu, m.in. z Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy KPRM.

– dodaje. 

 

 

W tych dniach odbędzie się około 60 wystąpień, paneli i dyskusji na 4 scenach z udziałem - potwierdzonych na ten czas – kilkuset osób on-site i najpewniej dwa raz tyle lub więcej online. Wśród tematów dyskusji znajdzie się m.in. „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować” z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

– wskazuje Izabela Albrycht, przewodnicząca Rady Programowej Cybersec Cee Regions&Cities.

Podczas wydarzenia będzie mowa także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w wymiarze konwencjonalnym, w tym o przyszłości amerykańskiej obecności wojskowej w Europie, czy o nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego i dezinformacji, a także o wyjściu z kryzysu gospodarczego, który jest wynikiem wybuchu pandemii COVID-19 .

Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk w dużej mierze poświęcone będzie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość wysłuchania rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

– mówi marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#cyberbezpieczeństwo #współpraca #forum #Krynica-Zdrój #Prezydent RP Andrzej Duda

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo