„Na złość babci odmrożę sobie uszy”. Czarnecki o niezrozumiałych działaniach opozycji na granicy z Białorusią

- U nas część opozycji na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy", jak rząd w prawo, to my w lewo, pokazuje kompletny brak instynktu państwowego, brak zrozumienia, czym jest bezpieczeństwo Polski także na lata do przodu - ocenił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem w programie TV Republika "Polityczna kawa". Rozmowa dotyczyła sytuacji na granicy z Białorusią.

Telewizja Republika

Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z trudną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, gdzie służby białoruskie i rosyjskie przeprowadzają prowokacje. - Setki osób codziennie dowożonych z Syrii i Iraku, w tej chwili głównie z Syrii, gdzie mamy uzależnionego od Kremla prezydenta Asada - zwrócił uwagę. 

- Unia Europejska stoi po stronie Polski. Berlin ku naszemu zdziwieniu wyraża podobne opinie, jak rząd Polski. Natomiast zupełnie inaczej zachowuje się część opozycji 

- zauważył redaktor naczelny "GP" i "GPC".

Wojna hybrydowa

Ryszard Czarnecki podkreślił, że "jesteśmy na wojnie hybrydowej". - Ona jest skierowana przeciwko Polsce, ale także przeciwko dwóm innym krajom Unii Europejskiej, a UE w tej sprawie zachowuje solidarność, ponieważ doskonale wie, że to jest także w interesie krajów Europy zachodniej - powiedział. 

- W bardzo wielu krajach Europy zachodniej w sprawie migrantów, jest poczucie, że rząd i opozycja jadą na jednym wózku w sprawie migrantów i lepiej się nie różnić w tej sprawie, bo na to opinia publiczna może zareagować bardzo źle. U nas część opozycji na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy", jak rząd w prawo, to my w lewo, pokazuje kompletny brak instynktu państwowego, brak zrozumienia, czym jest bezpieczeństwo Polski także na lata do przodu 

- zaznaczył. 

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że otwarcie granicy dla tej setki migrantów spowoduje, że następnego dnia pojawią się tysiące migrantów na naszej granicy. - To byłoby tylko zachęcenie do tego procederu na przyszłość - stwierdził.

Łukaszenka wykorzystuje migrantów 

Gościem programu był także europoseł Lewicy Marek Balt. - Osoby na granicach są w podły sposób wykorzystywane przez reżim Łukaszenki. Niestety tutaj nie ma dobrego rozwiązania, bo patrząc na ludzi, którzy cierpią, to wszystkim nam się robi bardzo przykro i potrzebujemy jakieś rozwiązania tego problemu - powiedział. 

- Rząd jest od tego, żeby podejmować działania w tego typu sytuacjach. Dobrze, że Polski rząd wysłał konwój humanitarny na Białoruś. Przykro, że Białoruś tego konwoju humanitarnego nie wpuściła. Polski rząd powinien wywierać wpływ na Białoruś, żeby tym ludziom udzielić, jak najlepszej pomocy humanitarnej, ale też, żeby wywrzeć presję na Białoruś, aby dopełniała swoich obowiązków, jako sąsiad Rzeczypospolitej Polski

- dodał.

 

 Źródło: Niezalezna.pl

#Polityczna Kawa #Marek Balt #Ryszard Czarnecki

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo