Grodzki mówi o likwidacji 870 szpitali w Polsce. Internauci wprost: I wtedy w ruch idą koperty

Marszałek Senatu ma pomysł na uzdrowienie służby zdrowia. Jaki? Likwidacja ponad ośmiuset szpitali w Polsce. – Zobaczcie, w Danii jest 16 szpitali na 5 milionów. To w Polsce powinno być około 130 na 40 milionów, a jest prawie tysiąc – mówił Tomasz Grodzki podczas imprezy Campus Polska Przyszłości. Internauci komentują: „I wtedy w ruch idą koperty”.

Tomasz Grodzki, Sławomir Nitras
/twitter.com/gen_brygady

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki był w sobotę gościem Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Dyskusję z nim prowadził poseł KO Sławomir Nitras. Padło pytanie o uzdrowienie systemu zdrowia.

Grodzki przywołał sytuację z Danii, która radykalnie zmniejszyła liczbę szpitali. Ocenił, że odbiło się to bardzo korzystnie na jakości usług medycznych w tym kraju. Podał, że w Danii 16 lat temu były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Teraz mają 16 szpitali. Marszałek Senatu powiedział, że nikt nie stracił pracy.

Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie. W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców

– przekonywał Tomasz Grodzki.

Słowa polityka Platformy Obywatelskiej były szeroko komentowane przez internautów.

Poseł PiS Kazimierz Smoliński napisał: „Tak więc za rządów PO karetka z chorym do szpitala będzie jeździła nawet po 100 km, a ciężko chorzy będą się leczyć w domach”

Campus Polska Przyszłości jest organizowany przez Platformę Obywatelską, a współfinansowany m.in. przez Fundację Konrada Adenauera należąca do niemieckiej partii CDU.

 


Źródło: niezalezna.pl, tvp.info, twitter.com

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo