"Rosja i Białoruś atakują informacyjnie Polskę". Żaryn o dezinformacyjnej roli urzędników i mediów

Urzędnicy i media z Rosji i Białorusi angażują się w ataki informacyjne przeciw Polsce w związku w wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy – stwierdził rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

twitter.com/@StZaryn

"Urzędnicy rosyjscy i białoruscy aktywnie angażują się w ataki informacyjne przeciwko Polsce w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Maria Zacharowa (rzeczniczka MSZ Rosji) i Aleksander Łukaszenko Polskę oskarżają o wywołanie kryzysu"

– napisał Żaryn na Twitterze.

W swoim przeglądzie mediów Żaryn dodał, że "rzecznik MSZ Rosji przekonywała w swoim wpisie w mediach społecznościowych, że kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej został wywołany przez… RP."

"Zacharowa sugeruje, że fala migracji to wynik udziału polskiego wojska w misji w Iraku"

– zrelacjonował Żaryn.

"Wpis Zacharowej promują rosyjskie media, również te zaangażowane w walkę informacyjną Rosji przeciwko Zachodowi. W podobnym tonie wypowiada się Aleksander Łukaszenko, który w kilku kolejnych wystąpieniach oskarżył Polskę o wywołanie problemów na granicy"

– napisał rzecznik ministra-koordynatora.

Przytoczył opinię Łukaszenki, że "to Polska prowokuje konflikt na granicy, a także dopuszcza się naruszenia granicy Białorusi" oraz wysunięte przez Łukaszenkę oskarżenie o "wpychanie uchodźców" na terytorium Białorusi.

"MSZ Białorusi oskarżył z kolei Polskę o łamanie prawa międzynarodowego oraz przepisów Konstytucji RP. Kolejny raz Polska została oskarżona o łamanie zasad związanych z pomocą +uchodźcom+"

– napisał Żaryn.

Według Żaryna "działania propagandy rosyjskiej i białoruskiej mają na celu wywarcie presji informacyjnej na Polskę, by wymusić zmianę podejścia do sytuacji na granicy", a "Rosja i Białoruś próbują obarczyć władze RP winą za kryzys i wymusić wpuszczenie osób koczujących na Białorusi".

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo