W tych rejonach spadnie ulewny deszcz. IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województwa podlaskiego. IMGW ostrzega również przed intensywnym deszczem w woj. podkarpackim.

pixabay

Według alertu IMGW, we wszystkich powiatach województwa podlaskiego występują i będą występować opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, które okresami mogą być silne. Wysokość opadu miejscami wyniesie od 30 mm do 50 mm.

- Opadom towarzyszyć będą także burze z porywami wiatru do 60 km/

- dodało IMGW.

Ostrzeżenie IMGW dla województwa podlaskiego obowiązuje do soboty do godziny 18, a jego prawdopodobieństwo wynosi 80 proc.

Z kolei w województwie podkarpackim synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Według prognoz na Podkarpaciu wystąpią opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu wyniesie miejscami od 30 mm do 45 mm.

Alert pierwszego stopnia dla woj. podkarpackiego przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje od nocy z soboty na niedzielę do godziny 14 w niedzielę. Prawdopodobieństwo wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Podkarpackie #Podlaskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo