Nasze media są wśród liderów cytowalności. TV Republika wyprzedziła „Jedynkę” i Polsat

„Gazeta Polska”, na której łamach ukazał się licznie cytowany przez innych dziennikarzy wywiad z szefem PiS, Jarosławem Kaczyńskim, awansowała aż o siedem oczek w rankingu najbardziej opiniotwórczych czasopism w Polsce - wynika z raportu przygotowanego przez portal wirtualnemedia.pl. Skok o trzy pozycje zanotowała Telewizja Republika, która według najnowszego rankingu wyprzedziła... TVP 1 i Polsat.

Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Wśród tytułów prasowych prowadzi "Rzeczpospolita", za której plecami - ze sporą stratą znajdują się "Gazeta Wyborcza" i "Super Express". Największy awans zaliczyły "Nasz Dziennik" - o 14 pozycji i "Gazeta Polska" - o siedem pozycji. "GP" została sklasyfikowana na ósmym miejscu w Polsce. Wyliczenia, z których korzysta portal wirtualnemedia.pl pochodzą z Instytutu Monitorowania Mediów.

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w Polsce jest Onet, a kolejne miejsca zajmują Wp.pl, Interia.pl i... WirtualneMedia.pl, portal, który przygotował zestawienie. Cytowalność portalu Gazeta.pl jest niemal osiem razy mniejsza, niż liderującego Onetu.

W kategorii tygodników i dwutygodników na miejsce pierwsze kategorii awansowała aż o pięć pozycji "Gazeta Polska", cytowana w innych mediach łącznie 337 razy. Za nią tygodnik "Wprost" z liczbą 259 powołań - czytamy w Wirtualnych Mediach.

Jeszcze jednym sukcesem naszych mediów jest awans Telewizji Republika na szóste miejsce wśród stacji telewizyjnych. Zwłaszcza, że siódme i dziewiąte miejsca zajmują odpowiednio TVP 1 i Polsat. Tuż nad Republiką - TVP Sport, a to zapewne ze względu na mistrzostwa Europy w piłce nożnej i igrzyska olimpijskie. Pierwszą trójkę stanowią kanały informacyjne: TVN24, Polsat News i TVP Info.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że jak pisaliśmy Telewizja Republika wejdzie na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Warszawie na kanale 23 oraz we Wrocławiu na kanale 41.To realizacja planów powiększania zasięgu naziemnego stacji, która obecnie dostępna jest w sieci na stronach tvrepublika.pl.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

#wirtualnemedia.pl #media #opiniotwórczość #ranking

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo