W czwartek pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Pochmurno z opadami deszczu

W czwartek na obszarze całego kraju będzie pochmurna, mogą też wystąpić opady deszczu - poinformowała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Public Domain Pictures

Czwartkowy ranek rozpocznie się w całym kraju dużym zachmurzeniem. Wszędzie możliwe też są przelotne opady deszczu. Nie jest też wykluczone, że po południu lokalnie pojawią się burze "z tym że w tych burzach może spaść do 10-15 litrów deszczu na mkw" - zaznaczyła synoptyk IMGW. Porywy wiatru podczas burz nie przekroczą 65 km/h.

Z intensywniejszymi opadami muszą się liczyć mieszkańcy pasa centralnego kraju od Pomorza Środkowego przez Kujawy i Łódź aż po Dolny Śląsk. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem.

We wschodniej części kraju wiatr będzie miał kierunek jeszcze południowy, ale na zachodzie ten kierunek będzie się zmieniał na północno-zachodni, a nad samym morzem na kierunek północny.

"Będzie raczej chłodno" - przekazała synoptyk. Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich do 20 stopni na Zamojszczyźnie. W centrum kraju około 17-18 stopni.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo