Bez Porozumienia Zjednoczona Prawica zyskuje - wynika z sondażu. PSL poza Sejmem

35 proc. wyborców oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę - to więcej, niż w badaniu czerwcowym, kiedy w ZP było Porozumienie. 24 proc. respondentów oddałoby swój głos na Koalicję Obywatelską - wynika z sondażu IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z sondażu przeprowadzonego 24 sierpnia przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że PiS i Solidarna Polska jako Zjednoczona Prawica cieszą się łącznie 35 proc. poparciem. To o 2 pkt. proc. więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.

Koalicję Obywatelska popiera natomiast 24 proc. badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o 7 pkt. proc.

Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o 5 pkt. proc. mniej niż w czerwcu.

Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. wskazań (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.).

Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o 3 proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby - według IBRIS - 46 proc. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo