„Matrix Resurrections”: Neo i Trinity powracają (z amnezją)

Uczestnicy CinemaConu po raz pierwszy zobaczyli zwiastun kolejnego filmu „Matrix”, którego tytuł został potwierdzony jako „The Matrix Resurrections” i ukaże się w grudniu tego roku.

youtube.com/printscreen

W zwiastunie filmu widzimy Neo (Keanu Reeves) na terapii – jego terapeutę gra Neil Patrick Harris – opowiadającego o dziwnych wspomnieniach, które miał we śnie. Te wspomnienia, oczywiście, dotyczą jego przeszłości jako Jedynego, zbawiciela Syjonu, który wyzwolił ludzi z Matrixa kosztem własnego życia.

W jaki sposób powrócił do życia bez wspomnień tego, jak żył wcześniej, nie jest jeszcze jasne. 

Co więcej, ponownie łączy się z miłością swojego życia, Trinity (Carrie Anne Moss). Ale podczas gdy ich pierwsze spotkanie odbyło się w podziemnym klubie, w którym przez głośniki rozbrzmiewa Rob Zombie, to spotkanie odbywa się w jasno oświetlonej kawiarni w ciągu dnia. 

Ale Trinity zauważa również coś dziwnego, pytając: „Czy spotkaliśmy się już wcześniej?”. Wkrótce historia się powtarza, gdy tajemniczy mężczyzna w czerni oferuje Neo wybór między czerwoną i niebieską pigułką oraz szansę na odkrycie prawdy. 

Jednak ten człowiek nie jest Morfeuszem i nie jest jasne, czy ludzie naprawdę zostali uwolnieni od maszyn, czy też świat powrócił do chaosu, od którego Jedyny i lud Syjonu mieli nadzieję się uwolnić. 

W filmie „Matrix Resurrections”, występują również Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Jada Pinkett Smith i Daniel Bernhardt. 

Obraz ma wejść na ekrany 22 grudnia.

 Źródło: thewrap.com, niezalezna.pl,

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo