MSWiA: dementuje plotki o likwidacji komórki ds. migrantów

Doniesienia o likwidacji komórki zajmującej się polityką migracyjną są absolutnie nieprawdziwe - oświadczył w środę resort spraw wewnętrznych. W ministerstwie dojdzie do połączenia dwóch departamentów.

mswia.gov.pl

W przesłanym dziennikarzom stanowisku MSWiA odniosło się do opublikowanego w środę w "Rzeczpospolitej" artykułu pt. "Migracje pod znakiem zapytania". Według gazety, resort spraw wewnętrznych zdecydował o likwidacji departamentu, który zajmował się polityką migracyjną, a sprawy migracji mają trafić do departamentów międzynarodowego i porządku publicznego.

MSWiA w oświadczeniu zdementowało te informacje. "Jakiekolwiek doniesienia o 'likwidacji' Departamentu Analiz i Polityki Migracyjnej są absolutnie nieprawdziwe. Bardzo prosimy nie powielać w przestrzeni publicznej tego typu insynuacji, które nie mają nic wspólnego z prawdą - podał resort.

Ministerstwo poinformowało przy tym, że w ramach zmiany statutu tego resortu Departament Analiz i Polityki Migracyjnej połączy się z Departamentem Spraw Międzynarodowych.

Dotychczasowe dwa departamenty będą realizowały swoje zadania jako jedna komórka organizacyjna – Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji. Decyzja ta podyktowana jest koniecznością wzmocnienia oraz sprawnej i pełnej koordynacji działań w kluczowych obszarach polityki międzynarodowej, granicznej, migracyjnej oraz współpracy z naszymi partnerami w Unii Europejskiej

 - uzasadnił resort.

Poinformowano przy tym, że w związku z połączeniem departamentów, nie są planowane zwolnienia pracowników.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#migracja #MSWiA

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo