Skandaliczne słowa Frasyniuka. Pismo szefa MON trafiło do prokuratury

Pismo szefa MON Mariusza Błaszczaka po słowach Władysława Frasyniuka dot. polskich żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią wpłynęło już do prokuratury. Zawiadomienie podpisane przez ministra obrony narodowej dotyczy znieważenia i zniesławienia żołnierzy.

Władysław Frasyniuk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Wpłynęło zawiadomienie - potwierdziła prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawa nie ma jeszcze przydzielonego prokuratora.

Wpłynęło ono do prokuratury we wtorek późnym popołudniem. Mariusz Błaszczak zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakim było znieważenie i zniesławienie polskich żołnierzy przez Władysława Frasyniuka na antenie TVN24.

Działacz opozycji z czasów PRL powiedział o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską, że "nie służą państwu polskiemu". Nazwał żołnierzy "watahą psów" i śmieciami". 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, potwierdziła, że zawiadomienie znajduje się w "obiegu kancelaryjnym". Oznacza to, że nie wyznaczono jeszcze prokuratora, która rozpozna to pismo.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Władysław Frasyniuk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo