Jaka będzie szkoła po 1 września?

Szkoła powinna wyglądać tak jak półtora roku temu i do tego będziemy ze wszystkich sił dążyli. Potrzebujemy jednak do tego pomocy i współpracy ze strony całej społeczności szkolnej, również rodziców i uczniów - zaapelował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Zdjęcie ilustracyjne
Jan Sroda/Gazeta Polska

Szef rządu odwiedził składnicę Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie. W późniejszym wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że wkrótce rozpoczyna się rok szkolny i na jego prośbę resort edukacji i nauki od początku wakacji przygotowuje szkoły do powrotu do normalnego funkcjonowania.

- Jednak żeby całkowicie powrócić do normalności musimy trzymać się pewnych zasad. Groźba zarażenia przychodzi ze strony osób, które tego wirusa przenoszą. Możemy temu zapobiegać m.in. dzięki dezynfekcji czy trzymaniu dystansu społecznego. Wiadomo, że w szkole ciężko jest to utrzymać

- napisał szef rządu.

Zapowiedział, że w ramach profilaktyki antywirusowej wkrótce do 32 tys. miejsc z różnych ośrodków w całym kraju wyjadą transporty środków dezynfekcji, maseczek, środków ochrony fizycznej, w proporcji do liczby nauczycieli i uczniów. "To jedna z naszych linii obrony, ale mamy też inną, ważniejszą, podstawową - są nią szczepienia" - zaznaczył szef rządu.

Premier Morawiecki dziękował też we wpisie wiceminister edukacji Marzenie Machałek za przygotowanie infrastruktury do Narodowego Programu Szczepień oraz ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu za "utrzymywanie wszystkich elementów tej infrastruktury w gotowości bojowej".

"Mamy już ponad 18 mln osób zaszczepionych. To dużo, ale ciągle za mało, by mówić o bezpiecznym pułapie odporności. Infrastruktura jest gotowa - skupiamy się na tym, by przed 1 września jak najwięcej osób się zaszczepiło" 

Jak dodał, jest to potrzebne, żeby wszyscy w szkołach mogli wrócić do normalności.

- Szkoła powinna wyglądać tak jak półtora roku temu i do tego będziemy ze wszystkich sił dążyli. Potrzebujemy jednak do tego pomocy i współpracy ze strony całej społeczności szkolnej - również rodziców i uczniów

 - apelował.

Wiemy, jak kapryśna jest natura koronawirusa. IV fala nadchodzi - to już pewne, ale różni się ona od poprzednich. Dzisiaj mamy tarczę ochronną w postaci szczepionek. Wykorzystajmy ją po to, by dzieci, które wracają z wakacji, były bezpieczne, a polskie szkoły funkcjonowały normalnie

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #szkoła

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo