„Reżim Łukaszenki wybrał niewłaściwą granicę”. Premier: Jest i będzie dobrze strzeżona

Reżim Łukaszenki wybrał niewłaściwą granicę, bo granica Polski jest i będzie dobrze strzeżona - powiedział dziś w Kuźnicy Białostockiej (woj. podlaskie) premier Mateusz Morawiecki. Jak ocenił, sytuacja jest bez precedensu, gdyż białoruski reżim wybrał granicę z Polską "do dokonania prowokacji". Szef rządu ostrzegł, że Polska musi być przygotowana na wszelkiego typu prowokacje ze strony reżimu Łukaszenki.

Twitter/@PremierRP

- Sytuacja, z którą się mierzymy jest bez precedensu. Reżim Łukaszenki wybrał granicę polsko-białoruską do dokonania prowokacji. Ta prowokacja polega na tym, że popychani w kierunku polskiej granicy mają być Irakijczycy - ludzie, którzy mają stanowić instrument w polityce zagranicznej Łukaszenki - mówił Morawiecki.

Jak ocenił, "to właśnie próba wywołania wielkiego, ogólnoeuropejskiego kryzysu migracyjnego".

- Polska stawia tamę tego typu prowokacjom, tego typu zachowaniom. Reżim Łukaszenki wybrał niewłaściwą granicę, bo granica Polski jest i będzie dobrze strzeżona

- podkreślił.

- Dla nas bezpieczeństwo jest priorytetem. Bezpieczeństwo na granicach, tak jak tutaj i bezpieczeństwo na ulicach, wszystko po to, żeby Polacy mogli spokojnie żyć, pracować i kształcić się - mówił Morawiecki. 

Premier podziękował wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej, żołnierzom, "którzy są z nami już w liczbie 1500". - Za kilka dni to będzie łącznie ok. 2000 żołnierzy, którzy będą pomagali patrolować granicę z Białorusią - zapewnił szef rządu.

Ostrzegł, że Polska musi być przygotowana na wszelkiego typu prowokacje ze strony reżimu Łukaszenki.

Kancelaria Premiera przypomina na Twitterze, że obecny system ochrony granicy państwowej wyposażony jest w najnowsze techniki informatyczne i teleinformatyczne.

Przedstawiono też podstawowe fakty dot. Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej imienia gen. dyw. Henryka Minkiewicza.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

#Podlaskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo