Małopolski radny odchodzi z Porozumienia. Zostaje w PiS

Mariusz Kękuś, radny miasta Krakowa i dotychczasowy przewodniczący małopolskiej rady regionalnej Porozumienia, zrezygnował z członkostwa w partii. Poinformował o tym we wtorkowym oświadczeniu. Jednocześnie zapowiedział, że pozostaje w klubie PiS.

Facebook

Mariusz Kękuś w oświadczeniu zamieszczonym we wtorek na swoim profilu na Facebooku podkreślił, że decyzję o opuszczeniu szeregów partii podjął "po głębokim namyśle". "Uznałem, że nie mogę pójść drogą, którą obrało Porozumienie na poziomie Małopolski i Krakowa" - wskazał radny.

Polityk podziękował swoim koleżankom i kolegom za dotychczasową współpracę. - Jednocześnie zdecydowałem, że będę kontynuował moją pracę samorządową w Radzie Miasta Krakowa w ramach Klubu Prawa i Sprawiedliwości wspierając projekt Zjednoczonej Prawicy - zadeklarował. Kękuś pełni funkcję wiceprzewodniczącego klubu radnych PiS.

W lutym polityk podpisał się pod listem poparcia dla szefa Porozumienia Jarosława Gowina.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin w ostatnim czasie został odwołany z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Do dymisji podali się też wówczas inni członkowie rządu związani z Porozumieniem. Wśród nich znaleźli się Marcin Ociepa (wiceszef MON), Grzegorz Piechowiak (wiceszef MRPiT), Wojciech Murdzek (wiceminister edukacji i nauki), Iwona Michałek (wiceszefowa MRPiT) oraz Andrzej Gut-Mostowy (wiceszef MRPiT).

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Michałek, która pozostała z Gowinem w Porozumieniu. Pozostali wiceministrowie: Ociepa, Piechowiak, Murdzek i Gut-Mostowy odeszli z partii Gowina i pozostali w klubie PiS. Utrzymali oni stanowiska wiceministrów. Gowin wraz z sześcioma parlamentarzystami założył nowe koło parlamentarne - Porozumienie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małopolskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo