PO spełnia oczekiwania establishmentu

  

Premier Donald Tusk, dymisjonując Jarosława Gowina, podkreślał, że nie chodzi o poglądy ministra sprawiedliwości, tylko o wystąpienia polityczne nieleżące w kompetencjach ministerialnych. Nie ulega jednak wątpliwości, że działania, które podejmował minister Gowin – atakowany przez „Gazetę Wyborczą” i lewicę – były wyrazem wartości konserwatywnych. W związku z tym ta dymisja jest ważnym sygnałem dla prawicowych wyborców. PO staje się partią coraz bardziej niespójną wewnętrznie, służącą nie tyle jakiejś politycznej idei, ile establishmentowi, który dryfuje ku lewicy. Z całą pewnością to nie jest ta partia, z którą związał się w 2005 r. Gowin jako senator RP. Trudno dopatrywać się dziś pierwotnie chadeckiego charakteru PO. Być może konflikt między premierem a ministrem sprawiedliwości jest początkiem rozpadu tej formacji.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts