Deszcz i mróz. Brzydka pogoda w Tatrach w ostatni tydzień wakacji

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Niski pułap chmur całkowicie zakrył szczyty. Na szlakach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych zalega błoto oraz występują kałuże – informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Końcówka wakacji w Tatrach zapowiada się deszczowo i chłodno.

piqsels

Według zapowiedzi synoptyków już w nocy z wtorku na środę temperatura na szczytach Tatr spadnie poniżej zera. Górskie wycieczki warto zaplanować na słonecznie zapowiadaną środę. W kolejnych dniach należy spodziewać się deszczu i burz.

Jak przypominają służby TPN, podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, szczytach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy klamry oraz w okolicy cieków wodnych.

Ze względu na prace remontowe od środy do odwołania zostanie zamknięty popularny czerwony szlak turystyczny na odcinku Zawrat - Świnicka w obu kierunkach. Nieczynny jest także z powodu remontu jest szlak zielony z Polany Kopieniec na szczyt Wielki Kopieniec.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pogoda #IMGW

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo