Liverpool nie puści swojej gwiazdy na mecz reprezentacji

Mohamed Salah nie wystąpi w reprezentacji Egiptu w najbliższym meczu eliminacji mistrzostw świata - informują brytyjskie media. Liverpool nie chce puścić swojego piłkarza, bo jego kraj znajduje się na tzw. czerwonej liście i po powrocie musiałby przejść 10-dniową kwarantannę.

Mohamed Salah
https://twitter.com/AnfieldWatch

Egipt ma zagrać z Angolą 2 września. Salah to największa gwiazda reprezentacji. Gdyby poleciał do Kairu na ten mecz, wówczas nie mógłby wystąpić w spotkaniu ligowym z Leeds United, który zaplanowany jest na 12 września.

Jak podają miejscowe media Salah będzie mógł za to polecieć do Gabonu, gdzie Egipt rozegra 5 września drugi z meczów kwalifikacyjnych. Gabon znajduje się na tzw. żółtej liście krajów, co oznacza, że po powrocie do Anglii piłkarz nie będzie musiał przejść kwarantanny.

Egipski związek zwrócił się do FIFA o szczególne potraktowanie 29-letniego napastnika Liverpoolu, by mógł wystąpić w obu spotkaniach, bez konieczności izolacji po powrocie na Wyspy.

Już wcześniej "The Reds" nie puścili Salaha. Odmówili mu gry w reprezentacji olimpijskiej, która grała w Tokio. Jeden z najlepszych napastników Premier League w listopadzie przeszedł Covid-19, właśnie po powrocie z Egiptu, gdzie uczestniczył w weselu swojego brata. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Liverpool #Mohamed Salah #Egipt #reprezentacja #kwarantanna #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo