Nie można niżej upaść. SKANDALICZNY WPIS Jachiry o uchodźcach i Żydach

Po happeningu na granicy polsko-białoruskiej, Klaudia Jachira postanowiła dać o sobie znać. Na Twitterze zamieściła wpis skandaliczny wpis. „Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny” – napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej. Internaci są zbulwersowani i upominają polityka KO. Przypominają, z jakiego kraju jest najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Tylko czy to coś da?

Klaudia Jachira
Aleksiej Witwicki

Znana z kontrowersyjnego zachowania posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira pojechała na polsko-białoruską granicę. Na miejscu polityk przeszkadzała funkcjonariuszom straży granicznej w ich pracy, zasłaniając się tym, że ma prawo do interwencji poselskiej.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej tak mocno zaangażowała się w pomóc uchodźcom, że wspólnie z posłanką Urszulą Sarą Zielińską przygotowały dla nich paczki żywnościowe. Umieściły w nich konserwy z... wieprzowiny – jak powszechnie wiadomo – mięso niejadane przez muzułmanów.

Klaudia Jachira znów się „popisała”. Ten skandaliczny wpis zostanie na długo zapamiętany przez użytkowników Twittera. Poseł KO sugeruje w nim, ze Polacy nie pomagali Żydom w czasie wojny.

„Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny”

– napisała posłanka.

Internuaci są podzieleni na tych, którzy upominają posłankę oraz tych, którzy nie mają już dla niej nadziei.

Konfederacja zaapelowała o usunięcie konta na TT.

W sieci pojawił się konkurent dla Klaudii Jachiry.

W poniedziałek rano w miejscowości Usnarz Górny funkcjonariusze policji wzmocnili działania Straży Granicznej i wojska. Kilkaset metrów od obozowiska migrantów, które znajduje się po białoruskiej stronie, pilnują dostępu do granicy z Białorusią. Według informacji Straży Granicznej grupa cudzoziemców liczy 24 osoby.

Cudzoziemcy koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać na Białoruś.

Na granicy polsko-białoruskiej, po polskiej stronie, poza dotychczasowymi zabezpieczeniami dozoru elektronicznego rozciągnięto drut kolczasty. W okolicach wsi Jurgolany zaporę stanowią zwoje drutu kolczastego ustawione jeden na drugim.

Teren oraz okoliczne drogi są patrolowane przez Straż Graniczną i policję. Funkcjonariusze zatrzymują do kontroli niektóre samochody.

Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 tys. 350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo