Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały w Łodzi z Kanadą 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Haniebna wypowiedź Frasyniuka o polskich żołnierzach. Będzie zawiadomienie do Prokuratury!

Tę informację podajemy jako pierwsi! „Złożymy jutro zawiadomienie do Prokuratury z art 226 kk. Słowa Frasyniuka uderzają w honor polskich żołnierzy, przypomnijmy, że w trakcie 20 lat operacji wojskowych na terenie Afganistanu życie straciło 44 polskich żołnierzy” – poinformował nas Dariusz Matecki, prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś Frasyniuk nazwał „śmieciami: polskich żołnierzy, zrobił to na antenie telewizji TVN 24, bez reakcji prowadzącego rozmowę Grzegorza Kajdanowicza:


- No tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu, to nie są ludzkie zachowania. To antypolskie zachowania. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Wręcz przeciwnie, plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie - powiedział Frasyniuk w TVN 24.
- Słowo „żołnierz” jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi – dodał.

Właśnie te dwie wypowiedzi wywołały reakcję Dariusza Mateckiego, prezesa Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

„Jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożymy jutro zawiadomienie do Prokuratury z art 226 kk. Słowa Frasyniuka uderzają w honor polskich żołnierzy, przypomnijmy, że w trakcie 20 lat operacji wojskowych na terenie Afganistanu życie straciło 44 polskich żołnierzy” – poinformował dziś wieczorem portal niezalezna.pl Matecki.

Jak przypomniał, art. 226 wskazuje, że:
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Przepis art. 222 § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Władysław Frasyniuk

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo