Te zdjęcia chwytają za serce! Polscy żołnierze na służbie w Afganistanie

Cały świat z uwagą obserwuje wydarzenia w Afganistanie, sytuacja tam jest coraz bardziej dramatyczna. - Co najmniej 20 osób zginęło w ciągu ostatniego tygodnia w Kabulu na lotnisku i w jego okolicach - powiedział Reuterowi przedstawiciel NATO. W Afganistanie, z poświęceniem, służą też polscy żołnierze. W sieci pojawiły się przejmujące zdjęcia, pokazujące kulisy ich służby.

Polscy żołnierze służą w Afganistanie
fot. facebook.com/MorawieckiPL

Od zajęcia przez talibów Kabulu 15 sierpnia w porcie lotniczym w afgańskiej stolicy panuje chaos. Tysiące osób chcących opuścić kraj gromadzą się na lotnisku i w jego okolicach.

W ewakuacji pomagają także polscy żołnierze. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, publikując przejmujące zdjęcia. Widać na nich, jak Polacy pomagają miejscowej ludności w niezwykle trudnych chwilach.

- Polscy żołnierze dbają o bezpieczeństwo w trakcie ewakuacji ludności - zarówno Afgańczyków, naszych dyplomatów prowadzących ewakuację, jak i pracowników instytucji międzynarodowych. Polska misja ma ogromną wartość, nie tylko dla ludzi na miejscu, ale także dla społeczności międzynarodowej i dla Polski. Wszystkim, którzy realizują tę misję jestem bardzo wdzięczny. Jesteśmy z Was dumni i czekamy na Wasz bezpieczny powrót

- napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Wojsko Polskie #Afganistan

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo