Rząd chce wesprzeć polskie rolnictwo

Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników dożynek w Grabowie nad Prosną poinformował, że rząd chce przeznaczyć wysokie środki finansowe na unowocześnienie rolnictwa i na wsparcie programów z zakresu kultury i tradycji wiejskiej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Dożynki rozpoczęto mszą świętą, po której korowód udał się na stadion. "To wyjątkowe święto, które uzmysławia nam, że każdy z nas korzysta z efektów rolniczej pracy" - powiedział burmistrz Grabowa Maksymilian Ptak. List premiera Mateusza Morawieckiego do rolników odczytała podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Premier napisał, że "rolnictwo ma ogromny potencjał, który możemy i powinniśmy wykorzystać". Przypomniał, że w zaproponowanym przez rząd Polskim Ładzie sprawy wsi i rolnictwa zostały potraktowane priorytetowo.

- Chcemy przeznaczyć wysokie środki finansowe na unowocześnienie rolnictwa, a także na wsparcie programów z zakresu kultury i tradycji wiejskiej

 - zaznaczył premier oraz w imieniu własnym i całego rządu podziękował rolnikom za "współtworzenie pomyślności i dostatku naszej ojczyzny".

Okolicznościowy list premiera został także odczytany w czasie uroczystości dożynkowych, poprzedzonych mszą św., w wielkopolskim Cekowie-Kolonii. Wójt Mariusz Chojnacki przy okazji tego święta powiedział, że gmina ma coraz więcej napływowych mieszkańców, co pozwala z optymizmem myśleć o przyszłości. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #rolnictwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo