Podpalono akademik. Bo wisiały tam... tęczowe flagi

Cztery osoby zostały ranne w wyniku podpalenia kilku mieszkań w domu studenckim we wschodniej części Amsterdamu. Holenderska policja podejrzewa atak na tle homofobicznym, choć ten kraj wciąż niejednokrotnie podawany jest jako "wzorowy przykład" tolerancji. Co na to Unia Europejska?

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com

Wczoraj w kilku miejscach budynku pojawił się ogień. Mieszkańcy bloku z pomocą strażaków ewakuowali się przez okna. Wstępne ustalenia wskazują, że podpalenia były wymierzone w mieszkania, gdzie zostały wywieszone... tęczowe flagi.

To nie przypadek!

W Holandii - kraju uznawanym za rzekomo tolerancyjny - aż 42 proc. homoseksualistów doświadczyło dyskryminacji w związku ze swoją orientacją seksualną. Tak wynika z opublikowanych na początku sierpnia wyników badań przeprowadzonych dla programu EenVandaag na grupie 3,8 tys. tamtejszych gejów i lesbijek.

Parlament Europejski przyjął kilka miesięcy temu rezolucję w sprawie ogłoszenia UE strefą wolności osób LGBTIQ. Rezolucja została przyjęta 492 głosami, przy 141 przeciwnych, a 46 europosłów wstrzymało się od głosu. Miał być to wyraz stanowczego sprzeciwu wobec rzekomych „stref wolnych od ideologii LGBT” w Polsce. Czy teraz unijni politycy zajmą się też Holandią?

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#LGBT #tęczowe flagi

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo