Jachira poszła robić show na granicy z Białorusią. Przeszkadzała funkcjonariuszom straży granicznej

Znana z kontrowersyjnego zachowania posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira udała się na polsko-białoruską granicę. Na miejscu polityk przeszkadzała funkcjonariuszom straży granicznej w ich pracy, zasłaniając się tym, że ma prawo do interwencji poselskiej.

Zrzut ekranu Twitter @JakubMedek

Od kilku dni media donoszą o grupie osób koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Zdaniem przedstawicieli rządu, zwiększenie liczby cudzoziemców na granicy jest konsekwencją celowych działań prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Sytuację te próbują wykorzystać politycy opozycji, którzy domagają się, aby Polska uległa presji Łukaszenki i przyjęła migrantów nawet bez sprawdzania tego, kim oni są.

Politycy opozycji próbują uprawiać politykę na trudnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Do działań tych dołączyła znana z kontrowersyjnego zachowania Klaudia Jachira, która próbowała przeprowadzać "interwencję poselską" zakłócając pracę funkcjonariuszy straży granicznej. 

Klaudia Jachira mocno zaangażowała się w pomóc uchodźcom. Do tego stopnia, że wspólnie z posłanką Urszulą Sarą Zielińską przygotowały dla nich paczki żywnościowe. Co ciekawe umieściły w nich konserwy z... wieprzowiny. 

Na podobny pomysł (chociaż być może pozbawiony mięsa wieprzowego nie jadanego przez muzułmanów) wcześniej wpadli posłowie KO: Dariusz Joński i Krzysztof Szczerba, którzy ruszyli na granicę niosąc dwie pizzy dla uchodźców. 

 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#Klaudia Jachira

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo