Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen w Davos: nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną • • • Von der Leyen w Davos: Rosja wstrzymuje dostawy żywności, wykorzystując to jako broń, ma to globalne reperkusje. • • •

Ponad 900 żołnierzy patroluje odcinek granicy z Białorusią. Wojsko pomaga Straży Granicznej

"Wojsko Polskie wspólnie ze Strażą Graniczną patroluje odcinek graniczny z Białorusią. W piątek w operacji udział bierze ponad 900 żołnierzy" - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. "W razie potrzeby jesteśmy w stanie natychmiast zwiększyć zaangażowanie" - dodał.

https://twitter.com/mon_gov_pl

Silne wsparcie Sił Zbrojnych RP na granicy. Wojsko Polskie wspólnie ze Strażą Graniczną patroluje odcinek graniczny z Białorusią. Dziś w operacji udział bierze ponad 900 żołnierzy. W razie potrzeby jesteśmy w stanie natychmiast zwiększyć zaangażowanie

- napisał dziś minister obrony na Twitterze.

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Najwięcej osób trafiło dotąd na Litwę, która zarzuciła Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach "wojny hybrydowej".


Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#MON #Ministerstwo Obrony Narodowej #Białoruś #granica z Białorusią #straż graniczna #wojsko #Mariusz Błaszczak

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo