Niemcy: Pierwsza grupa uchodźców z Afganistanu już w kraju

Rząd federalny ewakuował już z Kabulu ok. 1600 osób. Na ratunek wciąż czeka około 6 tys. osób. W piątek rano pierwsza grupa Afgańczyków przyjechała do Brandenburgii – informuje Focus.

pixabay.com

Około 60 obywateli Afganistanu, współpracowników wojskowego kontyngentu, przybyło wraz z rodzinami do Brandenburgii. Dwa autobusy z Frankfurtu nad Menem przyjechały do Doberlug-Kirchhain w piątek rano.

Planowany pierwotnie na czwartkowy wieczór przyjazd został znacznie opóźniony z powodu rejestracji ludzi. Afgańczycy, w tym kilkoro dzieci, otrzymali jedzenie i picie, a także opiekę medyczną. Pozostaną na kwarantannie przez trzy dni

– opisuje Focus.

Bundeswehra zaczęła w tym tygodniu ewakuować obywateli Afganistanu, by zapewnić im bezpieczeństwo po przejęciu władzy przez talibów. Od poniedziałku z Kabulu wyleciało ponad 1600 osób.

Rząd federalny postanowił przekazać 100 mln euro pomocy nadzwyczajnej dla uchodźców z Afganistanu. Jak poinformowało MSZ w czwartek wieczorem na Twitterze: „Pieniądze mają być przeznaczone na wspieranie międzynarodowych organizacji pomocowych, które pomagają w krajach sąsiednich”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Niemcy #emigranci #Afganistan #uchodzćy

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo