CBA zatrzymało wyłudzaczy kredytów

Dwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze CBA w śledztwie dotyczącym m.in. wyłudzania kredytów - poinformowało w piątek rano Biuro. Jak podali śledczy, w kilku bankach wyłudzono kredyty objęte gwarancjami o wartości blisko 10 mln zł.

fot. cba.gov.pl

Z informacji CBA wynika, że zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dotyczącego działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzaniem kredytów. Mężczyzn zatrzymano na terenie województwa śląskiego.

Jednym z nich jest przedsiębiorca, który zajmował się m.in. przygotowaniem dokumentacji poświadczającej nieprawdę, która była następnie przedkładana w bankach. Tym samym pracownicy banków byli wprowadzi w błąd co do zdolności kredytowej spółek kontrolowanych przez członków grupy przestępczej. Ustalenia wynikające z materiału dowodowego wskazują, że przy pomocy jednej z zatrzymanych osób w kilku bankach wyłudzono kredyty objęte gwarancjami de minimis (gwarancja stanowiąca zabezpieczenie spłaty kredytu) Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości blisko 10 mln zł

- podało Biuro.

Jak przekazało CBA, zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Przedsiębiorcy przedstawiono zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia kredytów. Z kolei drugi mężczyzna usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Z informacji CBA wynika, że w ostatnim czasie w śledztwie tym przedstawiono zarzuty trzem kolejnym osobom. "Osoby te są podejrzane o: udział w grupie przestępczej, przedkładanie stwierdzających nieprawdę dokumentów w celu uzyskania kredytów, wyłudzenia kredytów.

Jak zaznaczyli śledczy, postępowanie jest rozwojowe. Zabezpieczane są kolejne materiały dowodowe.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wyłudzanie kredytów #CBA

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo