Wicemarszałek lubelskiego z Porozumienia pozostaje w klubie PiS

Polityk Porozumienia, radny sejmiku i wicemarszałek woj. lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że zostaje na stanowisku w zarządzie województwa oraz w klubie radnych PiS w sejmiku. Jak podkreślił, pozostaje także członkiem partii Jarosława Gowina.

twitter.com @Porozumienie

"Zarząd krajowy (Porozumienia) dał wolną rękę samorządowcom" - powiedział Wojciechowski. "Ja zdeklarowałem chęć pozostania - tak jak dotychczas - w klubie PiS i w zarządzie województwa, ale również jestem w Porozumieniu” – dodał. Jak wyjaśnił, w tym zakresie ma swobodę działania.

Wojciechowski dodał, że swoją deklarację złożył już marszałkowi województwa oraz kolegom z klubu PiS. Według niego została ona przyjęta pozytywnie.

Jestem po rozmowie z marszałkiem woj. lubelskiego i szefem klubu PiS, i pozytywnie to odebrano. Inni radni, inni członkowie zarządu także ucieszyli się, że taką deklarację złożyłem

 - powiedział. Zapewnił, że nie pozostaje ona "wbrew decyzjom zarządu głównego Porozumienia”.

Jak tłumaczył Wojciechowski, swoją decyzję podjął, ponieważ chce kontynuować dobrą współpracę w samorządzie województwa lubelskiego.

„Chcę dalej pracować, ponieważ dużo dobrego udało się zrobić i jeszcze dużo przed nami. Byłem jednym z głównych konstruktorów strategii województwa na następne 10 lat. Jest ona świetna, daje duże szanse rozwoju naszego województwa, odbicia się od tego ostatniego miejsca i pójścia do góry. Chciałbym ją teraz realizować w praktyce” – powiedział Wojciechowski.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Porozumienie #PiS #Zbigniew Wojciechowski #Lubelskie

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo