Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Wiózł pasażerów, dzień wcześniej stracił prawo jazdy. Za jazdę po pijaku!

Gdańscy policjanci otrzymali sygnał, że kierowca jednego z autobusów miejskich pomimo utraty prawa jazdy prowadzi pojazd. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej sprawdzili, że 32-latek dzień wcześniej stracił uprawnienia do kierowania za jazdę po pijanemu.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział, że do zdarzenia doszło we wtorek po południu.

- Na przystanku autobusowym na zbiegu ul. Piastowskiej z ul. Wypoczynkową, gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 32-latka, który kierował miejskim autobusem. Policjanci odebrali wcześniej sygnał, że mężczyzna najprawdopodobniej nie ma prawa jazdy. Podczas sprawdzania danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu zatrzymane za kierowanie samochodem po pijanemu

 - tłumaczył Chrzanowski.

W związku z wykroczeniami funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie 32-latka oraz o zastosowanie środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie po pijanemu, gdy stężenie alkoholu wynosi ponad pół promila, grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie po alkoholu, w przypadku, gdy jego stężenie nie przekracza pół promila, kierowcy grozi utrata prawa jazdy, grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #kierowca #Gdańsk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo