Daniel Craig nie przekaże majątku swoim dzieciom. Spadek uważa za „niesmaczny”

Daniel Craig nie zamierza przekazać fortuny, którą zgromadził swoim dzieciom. W ostatnim wywiadzie 53-letni aktor twierdzi, że uważa spadek za „niesmaczny” i chce oddać swoją fortunę na inne cele. 

mat. pras.

Craig ma dwoje dzieci – córkę Ellę z byłą żoną Fioną Loudon oraz córkę z żoną Rachel Weisz. 
W wywiadzie dla magazynu Candis gwiazda filmów z agentem 007 szczerze mówi o swoich przemyśleniach na temat dziedziczenia. Według celebritynetworth.com majątek netto Craiga wynosi 160 milionów dolarów. 

„Czyż nie ma starego powiedzenia, że jeśli umrzesz jako osoba bogata, to przegrałeś?”

- pyta filmowy Bond. „Myślę, że Andrew Carnegie rozdał to, co w dzisiejszych pieniądzach wynosi około 11 miliardów dolarów, co pokazuje, jak bogaty był, ponieważ założę się, że zatrzymał też część majątku”. 

„Nie chcę zostawiać wielkich sum następnemu pokoleniu”

– kontynuuje. „Myślę, że dziedziczenie jest dość niesmaczne. Moją filozofią jest pozbywanie się go lub oddawanie przed odejściem”. Oczywiście Craig nie jest jedynym celebrytą, który nie planuje oddać fortuny swoim dzieciom. Również Gordon Ramsay powiedział, że nie zostawia pieniędzy swoim dzieciom. 

„Zdecydowanie (majątek) do nich nie trafi, i to nie jest wredne postępowanie; (fortuna) nie ma ich zepsuć”

– powiedział w wywiadzie dla „The Telegraph”. „Jedyną rzeczą, którą uzgodniłem z (moją żoną) Taną, jest to, że dostaną 25-procentowy depozyt na mieszkanie, ale nie na całe mieszkanie”. „Nie siedzą z nami w pierwszej klasie” – dodał. „Nie pracowali na tyle ciężko, żeby sobie na to pozwolić”. 


 

 Źródło: niezalezna.pl, etonline.com

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo