Putina "rozmowy” z prasą

Władimirem Putin podczas swego dorocznego tele dialogu z obywatelami podczas „bezpośredniej linii” odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy i obywateli Rosji. Jak się okazało jednym z dziennikarzy był wysoko postawiony urzędnik z Permu - podaje port

kremlin.ru
Władimirem Putin podczas swego dorocznego tele dialogu z obywatelami podczas „bezpośredniej linii” odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy i obywateli Rosji. Jak się okazało jednym z dziennikarzy był wysoko postawiony urzędnik z Permu - podaje portal.arcana.pl

Siergiej Malenko, podczas telemostu z Władimirem Putinem, przedstawił się jako „dziennikarz z Permu” i zapytał „kiedy prezydent posadzi Anatolija Czubajsa” - donosi portal.

Putin chętnie odpowiedział na pytanie Malenki. Stwierdził, że nie zamierza bronić Czubajsa, oskarżonego o wiele przestępstw korupcyjnych z czasów, kiedy sprawował funkcję wicepremiera Rosji (lata 1994-1996 i 1997-1998). „On mówił mi, że nie wróci do polityki, jednakże widzę, że robi odwrotnie. Jest moim przeciwnikiem w niektórych kwestiach, jednakże oświadczyć, że jest przestępcą, że on coś ukradł – nie byłoby uczciwe, dlatego tego nie zrobię” – wyjaśnił Putin.

Jak się okazało „dziennikarz z Permu” jest faktycznie przewodniczącym Departamentu Programów Obywatelskich i Specjalnych w administracji gubernatora Kraju Permskiego Wiktora Wasargina. Wśród lokalnych urzędników uważany jest również za „zaufanego człowieka Putina- podaje portal.

- „Sami byliśmy zaskoczeni, kiedy zobaczyliśmy go na wizji. Być może dostał się tam, ponieważ jest jednym z zaufanych prezydenta” – komentują przedstawiciele biura rzecznika.

 Źródło: portal.arcana.pl

 

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo