Czy uczniowie wrócą od września do szkół? Rzymkowski: Nie przewidujemy innego wariantu

- Będziemy dokładać wszelkich starań, by dzieci i młodzież mogły się uczyć stacjonarnie, bez selekcji sanitarnej - powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

pxhere

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski na antenie Polskiego Radia 24 poinformował, że tegoroczny rok szkolny oraz akademicki rozpocznie się w trybie stacjonarnym. - My nie przewidujemy jakiegokolwiek wariantu, aby ten rok szkolny czy rok akademicki nie rozpoczął się w sposób stacjonarny - przekazał.

- Będziemy dokładać wszelkich starań, by dzieci i młodzież mogły się uczyć stacjonarnie, bez selekcji sanitarnej 

- podkreślił.

Wiceszef resortu wyjawił jednak, że resort edukacji szykuje się na inne warianty. - Będziemy się starać podejmować decyzje na bieżąco, natomiast w chwili obecnej nie widzimy powodu, aby dyskutować na temat ewentualnych wariantów - zaznaczył. 

Tomasz Rzymkowski podkreślił, że to w jaki sposób będzie wyglądać tegoroczny rok szkolny w dużej mierze zależy od sukcesu akcji szczepień. 

- Chcemy i będziemy robić wszystko, aby polska szkoła funkcjonowała w sposób stacjonarny. Stąd też szereg działań ze strony ministerstwa, aby ewentualne skutki pandemii nie przekładały się na funkcjonowanie szkoły

- podkreślił. 

 Źródło: Polskiego Radio 24, niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo