Wstrząsające zdjęcie: 640 Afgańczyków stłoczonych w amerykańskim samolocie transportowym

640 Afgańczyków próbujących uciec przed talibami stłoczyło się w samolocie C-17 Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w celu ewakuacji z Kabulu do Kataru. To była jedna z ostatnich szans na ucieczkę przed islamistycznym reżimem. Na zdjęciu opublikowanym przez amerykańskie wojsko widać mężczyzn, kobiety i dzieci.

US Military

Jak informuje telewizja CBS News, zdjęcie przedstawia prawie rekordową liczbę osób, jakie kiedykolwiek leciały tym samolotem transportowym Boeinga. Przy czym jest to z pewnością największa liczba cywili, jaka podróżowała jednocześnie tą maszyną.

Na wstrząsającej fotografii - wykonanej w niedzielę wieczorem - widzimy zarówno mężczyzn, jak i kobiety oraz małe dzieci. 

Uchodźcy wbiegli na półotwartą rampę samolotu przed startem i "załoga podjęła decyzję o odejściu", zabierając ich ze sobą - powiedział anonimowy urzędnik obrony w rozmowie z "Daily Mail". 

Dziś rano ponownie zaczęły startować z lotniska w Kabulu samoloty wojskowe z ewakuowanymi z Afganistanu dyplomatami i cywilami - poinformowała agencja Reutera, powołując się na zachodnie źródło bezpieczeństwa na kabulskim lotnisku.

Według tego źródła pas startowy i płyty postojowe zajęte w poniedziałek przez tysiące Afgańczyków, desperacko próbujących dostać się do samolotów i uciec z afgańskiej stolicy, są już wolne od tłumów.

Co ciekawe - potężny samolot transportowy wysłany przez Niemców zabrał z Kabulu... 7 (słownie: siedem) osób.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo