Prezydent: Żołnierze sprawdzają się bardzo dobrze w każdej trudnej sytuacji

- Wojsko Polskie będzie liczniejsze i nowocześniejsze, dzięki jego wzmocnieniu, również finansowemu - podkreślił w Teresinie w czasie wojskowego pikniku minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zadowolenie z postępów w modernizacji Wojska Polskiego wyraził też prezydent Andrzej Duda.

Jeden z wojskowych pikników odbył się w Teresinie
Jakub Szymczuk/KPRP

Pikniki pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" odbywają się w całym kraju z okazji święta Wojska Polskiego. W Pikniku Wojskowym w Teresinie uczestniczył w niedzielę prezydent Andrzej Duda i szef MON Mariusz Błaszczak. Hasłu przyświeca myśl - jak wytłumaczył minister obrony - by wzmocnić polskie siły zbrojne m.in. finansowo. "Dzięki temu Wojsko Polskie będzie liczniejsze, wyposażone w nowoczesny sprzęt" - powiedział Błaszczak.

Minister zachęcił również do tego, by związać przyszłość z Wojskiem Polskim. Równocześnie podziękował żołnierzom za ich służbę, szczególnie w pandemii.

- Ta służba była niezwykle ciężka, wymagająca, ale żołnierze zdali egzamin wzorowo. Byli zawsze tam, gdzie była potrzeba niesienia pomocy i to zarówno żołnierze wojsk operacyjnych, jak i Wojsk Ochrony Terytorialnej

 - zaznaczył.

Dodał, że rozwój wojska jest podstawowym elementem służącym zapewnieniu bezpieczeństwa Polsce. 

Sprawdzają się w każdej sytuacji

Prezydent Andrzej Duda wyraził zadowolenie z postępów modernizacyjnych polskiej armii. Przypomniał, że proces ten zaplanowano do 2036 r.

- Wierzę, że dzięki temu całe polskie wojsko zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt, nie tylko myślę o takim ciężkim sprzęcie, ogromnym, jak ten, który tutaj państwu żołnierze prezentują, ale myślę także o ich wyposażeniu osobistym - wszystkich tych elementach, które są im potrzebne, oczywiście także o wynagrodzeniach w wojsku

- powiedział prezydent.

Zaznaczył, że chodzi także o cywilnych pracowników armii. "To jest także niezwykle istotne, żeby ci ludzie, którzy służą ojczyźnie, którzy stoją na straży jej bezpieczeństwa, a więc naszego bezpieczeństwa, byli dobrze wynagradzani, mieli godne życie" - przekonywał Duda.

Zwrócił przy tym uwagę, że na pikniku w Teresinie dostępny jest także mobilny punkt szczepień i zachęcał, by zaszczepić się przeciwko COVID-19.

- Im więcej spośród nas się zaszczepi, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że będzie rzeczywiście jakaś poważna, kolejna, czwarta fala zachorowań. Mam nadzieję, że będzie już ona relatywnie mała i że nie będziemy mieli z tego tytułu żadnych problemów, a przede wszystkim, że unikniemy wielu tragedii, które mogłyby się zdarzyć

 - podkreślił prezydent.

Podziękował też żołnierzom, którzy byli dotychczas zaangażowani w realizację programu szczepień. "Sprawdzają się, trzeba tak powiedzieć. Sprawdzają się bardzo dobrze w każdej trudnej sytuacji" - zaznaczył Duda.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#piknik wojskowy #Andrzej Duda #Mariusz Błaszczak

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo